Trening

PIERWSZY RAZ NA SIŁOWNI W PRAKTYCE. JAK TO WYGLĄDAŁO?

1.99Kviews

Chociaż wiele osób zastanawia się nad chodzeniem na siłownię, większość z nich nigdy ostatecznie się na to nie decyduje. Ja też długo zwlekałem z podjęciem wyzwania, jednak udało mi się przełamać i zacząłem swoją przygodę z treningami. Dotąd odwiedzam siłownię z przyjemnością. Dlatego w tym artykule chciałbym podzielić się radami na ten temat z osobami, które nie mogą się przemóc, aby zacząć korzystać z tego sposobu poprawy swojej kondycji.

Jestem osobą szczupłą. Długo zastawiałem się nad chodzeniem na siłownię, aby przybrać trochę na wadze. Jednak ciągle miałem jakieś wymówki, aby tego nie zrobić: brak czasu, niechęć przed zbyt dużym wysiłkiem, gdzie znaleźć dobrą siłownię itd.

W styczniu mój znajomy, zapewne w wyniku noworocznych postanowień, zdecydował się zacząć chodzić na siłownię. Wykorzystałem tę sytuację i przyłączyłem się do niego. I to było to! Gdy zaczęliśmy chodzić na siłownię, okazało się, że zdecydowana większość chodzących na nią ludzi chodzi tam z kimś. I jest to najlepszy sposób na przełamanie oporów przed fitness klubem. Dlatego warto popytać się znajomych, kto z nich miałby ochotę wybrać się tam razem z Tobą.

ćwiczenia fitness kobiet

Gdy masz już z kim chodzić, trzeba zdecydować, na którą siłownię się udacie. Głównymi kryteriami wyboru z reguły są odległość oraz cena. W moim przypadku decyzję o wyborze miejsca podjął znajomy, któremu pasowała siłownia znajdująca się kilkaset metrów od jego pracy. Znajdowała się w szkole średniej.

Gdy zaczęliśmy tam chodzić okazało się, że najważniejszy jest odpowiedni instruktor. Mieliśmy szczęście, gdyż instruktor i równocześnie właściciel tej siłowni okazał się odpowiednią osobą. Na początek zrobił nam testy wydolnościowe, sprawdzić jaką mamy kondycję. Na ich podstawie nie ułożył nam odpowiedni program ćwiczeń, dostosowany do naszych możliwości. A jest to bardzo ważne, gdyż miałem kiedyś znajomego, który wykupił miesięczny karnet na siłownię, ale był na niej tylko raz, gdyż po pierwszym razie dostał takich zakwasów, że odeszła mu ochota na dalsze chodzenie tam.

trener personalny z podopiecznym

I tu mam radę dla wszystkich zaczynających przygodę z siłownią. Na początek nie należy przesadzać, aby się nie zniechęcić. Lepiej zacząć spokojniej, aby dać czas mięśniom i organizmowi na przyzwyczajenie się. Zaletą naszego instruktora było również to, że jest on bardzo sympatyczną osobą. Potrafi z klientami pożartować, ale też zmotywować ich do pracy. Nie ma nic gorszego niż zostawienie ćwiczących samym sobie. Dlatego podejmując decyzję o wyborze siłowni, warto poznać instruktorów, którzy będą na miejscu. Jeśli zdecydujesz się na oddanie się pod skrzydła trenera personalnego, wybierz takiego, który będzie ci odpowiadać najbardziej.

Część osób chodzi na siłownię wyłącznie po to, by ćwiczyć. Są też osoby (do których i ja należę), które chodzą tam również dla celów towarzyskich. Na siłowni udało mi się poznać kilka fajnych osób, które też lubią sobie porozmawiać. Znacznie umila to pobyt na siłowni i powoduje, że dużo chętniej się tam chodzi.

Siłownia jest świetnym miejscem do odreagowania stresów i problemów dnia codziennego. Nowa aktywność fizyczna powoduje, że łatwiej jest nam radzić sobie z naszymi problemami.

mężczyzna na ławeczce ćwiczący mięśnie brzucha

Kolejną korzyścią siłowni jest czerpanie satysfakcji za każdym razem, gdy uda nam się poprawić jakiś swój wynik, np. na bieżni, czy podnosząc większy ciężar. Coś co jeszcze miesiąc temu było poza naszym zasięgiem, teraz przychodzi nam z łatwością. Świadomość zwiększania swojej wydajności i siły jest bardzo przyjemna.

Satysfakcję może nam również dać duży wysiłek, jaki ponosimy na siłowni. Niestety nie ma lekko. Jeśli chcemy osiągnąć jakieś widoczne efekty, to musimy dać z siebie wszystko. Jednak zapewniam, że ta ciężka praca daje dużo satysfakcji, a przy okazji hartuje nie tylko ciało, ale też umysł.

Leave a Response

Najnowsze artykuły na stronie dobrytrening.pl